دات نت نیوک
X
GO
03 / 09 / 1394
 

انجام مطالعات امکان سنجی (Feasibility Study)

در این تاریخ پژوهش های مقدماتی و نیازسنجی های اولیه جهت بررسی ضرورت راه اندازی پایگاه ولدیکا (Weldica) آغاز گردید. در این بررسی ها که حدود دو ماه به طول انجامید، با تعدادی از متخصصان امور مشورت شد. به لطف این بزرگواران که در شاخه های گوناگون صنعت اتصال و یا کسب و کارهای مبتنی بر وب (Web-Based Businesses) فعالیت داشتند، اطلاعات ارزشمندی به دست آمد و در تدوین طرح پایگاه مورد استفاده قرار گرفت.

31 / 01 / 1395
 

انتخاب نام و تامین دامنه (Domain)

هم زمان با تدوین طرح فرایندها و آماده سازی محتوای تخصصی، اقدامات مقتضی در خصوص انتخاب نام تجاری (Brand) پایگاه، تامین دامنه های مربوطه، تدوین طرح نماد (Logo) و آماده سازی سایر ملزومات به انجام رسید.

مفهوم Weldica :
از آن جایی که جوشکاری بیشترین کاربرد را در میان انواع روش های اتصال دارد، ترجیح داده شد تا نامی در این حوزه انتخاب شود. باتوجه به اینکه افزودن پسوند « ica » به انتهای نام، مفهوم « دانش نامه » را متبادر می سازد، عنوان « Weldica » برای پایگاه برگزیده شد که می توان آن را معادل عبارت « دانش نامه جوشکاری » دانست.

10 / 10 / 1395
 

راه اندازی نسخه آلفا (Alpha Version)

در این تاریخ نسخه آلفای پایگاه ولدیکا (Weldica) بر روی سرور این شرکت نصب و راه اندازی گردید. سپس فرایندها تحت بررسی قرار گرفته و حسب مورد برخی از آنها بازبینی و اصلاح شدند.

01 / 12 / 1395
 

راه اندازی نسخه بتا (Beta Version)

اصلاحات انجام شده بر روی نسخه آلفا به شکل گیری نسخه بتای پایگاه ولدیکا (Weldica) منجر شد که در تاریخ فوق بر روی سرور این مجموعه نصب و راه اندازی گردید و به کمک آن نقشه سایت پیاده سازی شد.

05 / 02 / 1396
 

بارگذاری محتوای تخصصی (Technical Contents)

پس از قراردهی محتوای عمومی، حال زمان بارگذاری محتوای فنی و تخصصی پایگاه بود که از تاریخ فوق آغاز شد و به روزآوری و اطلاع رسانی آنها به کاربران پایگاه فرایندی همیشگی در ولدیکا (Weldica) می باشد.

15 / 05 / 1396
 

بارگذاری دوره های آنلاین (Online Courses)

در این تاریخ بارگذاری اولین نسخه های دوره های آنلاین آغاز شد. این فرایند همچنان ادامه داشته و از رویه های بنیادی پایگاه ولدیکا (Weldica) به شمار می رود.

03 / 07 / 1396
 

اخد نماد ساماندهی

نماد ساماندهی از معتبرترین نمادها در فضای مجازی ایران است و اعطای آن به یک پایگاه نشان از رعایت حداقل الزامات مورد نظر قانون گذاران محترم می باشد. پایگاه ولدیکا در این تاریخ موفق به اخذ نماد ساماندهی از متولی مربوطه گردید.

25 / 09 / 1396
 

اخذ نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک از معتبرترین نمادها در فضای مجازی ایران است و همچون نماد ساماندهی، اعطای آن به یک پایگاه نشان از رعایت حداقل الزامات قانونی و استانداردی مورد نظر برای یک پایگاه اینترنتی جهت فعالیت و تعامل سازنده با کاربران دارد. پایگاه ولدیکا نیز پس از انجام اصلاحات درخواست شده، در این تاریخ موفق به اخذ نماد اعتماد الکترونیک از متولی مربوطه گردید.

01 / 12 / 1396
 

گردآوری و نشر اطلاعات تامین کنندگان جوشکاری

با عنایت به گستردگی نقش قابل ملاحظه علوم و فناوری های جوشکاری در اقتصاد و صنعت هر کشور، تامین کنندگان محصولات (کالا و خدمات) مرتبط با جوشکاری، از جمله کسب و کارهای راهبردی بوده و نقش قابل ملاحظه ای در تامین سازه هایی با کیفیت و قابلیت اطمینان بالا برای مصرف کنندگان دارند.

پایگاه ولدیکا نیز با عنایت به فقدان مرجعی جهت ارائه اطلاعات به روز این کسب و کارها، به ایجاد بخشی جهت گردآوری و نشر اطلاعات تامین کنندگان جوشکاری اقدام نموده است.

15 / 12 / 1396
 

عضویت در انجمن جوشکاری و آزمایش های غیرمخرب ایران (IWNT)

انجمن علمی جوشکاری و آزمایش های غیرمخرب ایران قدیمی ترین سازمان مردم نهاد و غیرانتفاعی در صنعت جوشکاری ایران است. این انجمن در سال 1358 به ثبت رسیده و از آن زمان تاکنون به شکل موثری در این زمینه به فعالیت اشتغال دارد که برگزاری کنفرانس ملی سالانه جوشکاری تنها یکی از آنها می باشد.

پایگاه ولدیکا نیز پس از ارائه درخواست و ارسال اطلاعات مورد نظر، در تاریخ پانزدهم اسفندماه 1396 به عضویت انجمن جوشکاری و آزمایش های غیرمخرب ایران (IWNT) درآمد.

25 / 03 / 1397
 

راه اندازی بخش راهنمای مشاغل جوشکاری

متخصصان فعال در عرصه های گوناگون صنعت جوشکاری، از جمله مدیران، مهندسان، کاردانان، بازرسان، آزمونگران، اساتید، مدرسان، مربیان، متصدیان، جوشکاران، لحیمکاران، برشکاران و ... سهم عمده ای از نیروی کار در اقتصاد هر کشوری را شامل می شوند.

پایگاه ولدیکا با آگاهی از این نیاز به ایجاد بخش راهنمای مشاغل، به منظور گردآوری و نشر فهرست تخصص های مورد نیاز کارفرمایان و تامین کنندگان فعال در صنعت جوشکاری اقدام نموده است.

05 / 05 / 1397
 

راه اندازی بخش کتاب های تخصصی

ادبیات علمی، از مهمترین پایه های رشد هر صنعتی است. اطلاع از آخرین کتب، مقالات و سایر مستندات منتشر شده و تسریع جریان دانش حاصل از این امر، یکی از ارکان شکوفایی هر اقتصاد دانش بنیانی است. صنعت جوشکاری نیز به عنوان یکی از صنایع مادر تابع این اصل می باشد.

بخش کتاب های تخصصی پایگاه ولدیکا سعی دارد تا کتاب های منتشر شده به زبان فارسی در زمینه های گوناگون علوم و فناوری های جوشکاری و سایر روش های اتصال را به کاربران گرامی معرفی نماید.

11 / 11 / 1394
 

تدوین طرح کسب و کار (Business Plan)

پس از انجام مطالعات امکان سنجی، در تاریخ فوق تدوین طرح کلی کسب و کار ولدیکا (Weldica) آغاز گردید. در این مرحله، طرح مورد نظر از دیدگاه عملیاتی، اقتصادی و بازاریابی مورد بررسی قرار گرفت و منابع مورد نیاز جهت راه اندازی پایگاه و فعالیت هر یک از این بخش ها استخراج گردید.

15 / 02 / 1395
 

تدوین طرح فرایندها (Processes Design)

پیاده سازی پایگاهی کارآمد بدون یک طرح فرایند مناسب بسیار مشکل است. در تاریخ فوق تدوین طرح فرایند پایگاه ولدیکا (Weldica) شروع شد و بیشترین تلاش به عمل آمد تا فرایندهای مختلف پایگاه به طور مناسب طرح ریزی شوند.

باعنایت به حجم عظیم محتوای موجود در زمینه علوم و فن آوری های جوشکاری و سایر روش های اتصال که به شکلی روزانه در حال افزایش هستند، هم زمان با تدوین طرح فرایند، آماده سازی محتوای تخصصی پایگاه نیز آغاز گردید و تلاش این مجموعه جهت فراهم کردن محتوایی علمی و کاربردی همچنان ادامه دارد.

10 / 05 / 1395
 

پیاده سازی طرح پایگاه (Implementation)

با شکل گیری طرح فرایند، در تاریخ فوق مرحله اجرای طرح پایگاه ولدیکا (Weldica) با همکاری متخصصان زبده در حوزه فن آوری اطلاعات آغاز گردید. ابتدا طرح چیدمان (Layout) و گرافیک صفحات اصلی و داخلی تدوین شد و سپس طرح های آماده شده به کمک نرم افزارهای مختلف، پیاده سازی و اشکال زدایی (Debug) گردید.

در این مرحله و به طور هم زمان، آماده سازی محتوای عمومی پایگاه نیز شروع شد.

15 / 12 / 1395
 

بارگذاری محتوای عمومی (General Contents)

پس از انجام بررسی ها، بازبینی ها و اصلاحات تکمیلی بر روی نسخه بتا (Beta)، در این تاریخ بارگذاری محتوای عمومی پایگاه آغاز شد.

10 / 03 / 1396
 

بارگذاری مستندات دیجیتال (Digital Documents)

در این تاریخ اولین ویرایش نخستین مستندات دیجیتال بارگذاری شد. این فرایند طی روزها و هفته های پس از آن دنبال شد و همچنان ادامه خواهد یافت تا پایگاه ولدیکا (Weldica) را به یکی از غنی ترین مراجع پارسی زبان موجود در زمینه علوم و فناوری های جوشکاری و سایر روش های اتصال مبدل نماید.

01 / 07 / 1396
 

معرفی نسخه اول پایگاه ولدیکا (Weldica 1st)

پس از انجام اصلاحات فراوان در طرح فرایندها، چیدمان و گرافیک صفحات، محتواهای عمومی و تخصصی و دوره های آنلاین و مستندات دیجیتال، سرانجام نسخه اول پایگاه ولدیکا (Weldica) در این تاریخ رونمایی شد و در دسترس کاربران قرار گرفت.

10 / 07 / 1396
 

ولدیکا در شبکه های اجتماعی (Social Media)

تمامی کارشناسان و خبرگان فعال در عرصه فضای مجازی و بازاریابی دیجیتال در یک موضوع اتفاق نظر دارند، "شبکه های اجتماعی از موثرترین ابزارهای معرفی محصول (کالا و خدمات) در دنیای کنونی است."

صفحات پایگاه ولدیکا در شبکه های گوناگون اجتماعی با این راهبرد راه اندازی شدند تا مسیری جهت ارتباط موثر با کاربران گرامی و مخاطبان محترم ایجاد نمایند.

05 / 10 / 1396
 

عضویت در انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی از جمله معدود انجمن های صنفی تخصصی فعال در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات بوده و الزامات سخت گیرانه خود را جهت پذیرش کسب و کارهای فعال در این عرصه و اعطای لوگوی مربوطه با هدف افزایش اعتبار انجمن و ارتقای سطح کیفی خدمات اعضاء به مشتریان دارد.

پایگاه ولدیکا نیز پس از ارائه درخواست و فراهم آوردن الزامات مورد نظر، در تاریخ پانزدهم دی ماه 1396 موفق به اخذ پروانه عضویت و نماد انجمن کسب و کارهای اینترنتی گردید

07 / 12 / 1396
 

عضویت در انجمن آموزش مهندسی ایران (ISEE)

انجمن علمی آموزش مهندسی ایران از جمله معدود انجمن هایی است که به صورتی تخصصی و عمیق در زمینه آموزش علوم مهندسی فعالیت می نماید. ارتباط سازنده این انجمن از یک سو با فرهنگستان علوم و از سویی دیگر با اغلب دانشگاه های معتبر فعال در عرصه آموزش مهندسی، موقعیتی راهبردی جهت اثرگذاری و ایجاد تغییراتی پایدار به این مجموعه بخشیده است.

پایگاه ولدیکا نیز پس از ارائه درخواست و فراهم آوردن الزامات مورد نظر، در تاریخ هفتم اسفندماه 1396 موفق به اخذ پروانه عضویت در انجمن آموزش مهندسی ایران (ISEE) گردید.

30 / 01 / 1397
 

راه اندازی بخش اشخاص متخصص (Specialists)

ثبت سوابق فعالیت های پیشکسوتان هر صنعت، چراغی است برای نسل های کنونی و آتی تا از یک طرف دریابند که پیشینیان چگونه تلاش کردند تا علم، صنعت و دست آوردهای کنونی را شکل دهند و از طرفی دیگر با استفاده از تجربیات ایشان در زمانی کوتاه تر به اهداف دست یابند.

بخش اشخاص متخصص پایگاه ولدیکا تلاش دارد تا سوابق فعالیت های اشخاص متخصص از جمله چهره های ماندگار دانشگاه و صنعت، اساتید و مدرسان، صنعتگران و کارآفرینان، پژوهشگران و نوآوران و مدیران و مهندسانی که زمینه فعالیت آنها به نحوی با موضوع جوشکاری و سایر روش های اتصال مرتبط است را مکتوب و ماندگار نماید.

10 / 04 / 1397
 

راه اندازی بخش مناقصه ها و مزایده های جوشکاری (Tenders)

صنعت جوشکاری نقشی اساسی در بسیاری از دیگر صنایع حساس و کاربردی دارد که از جمله آنها می توان به صنایع انرژی، نیروگاهی، ساختمان، نیرومحرکه، الکترونیک، ماشین سازی، نظامی و ... اشاره نمود. اغلب پروژه های توسعه ای این صنایع از جوشکاری و بازرسی بهره برده و بطور طبیعی ماقصه ها و مزایده هایی در این زمینه برگزار می نمایند.

پایگاه ولدیکا، به منظور گردآوری و نشر مناقصه ها و مزایده های مطروحه توسط کارفرمایان و تامین کنندگان فعال در صنعت جوشکاری، بخشی با این عنوان ایجاد نموده است.

12 / 07 / 1397
 

راه اندازی بخش معرفی رویدادها (Events)

شرکت در رویدادهای گوناگون علمی، صنعتی و تجاری از مرسوم ترین روش ها جهت کسب اطلاع از آخرین دستآوردهای علمی و صنعتی و برقراری ارتباط با اشخاص فعال در زمینه های تخصصی مربوطه است.

بخش معرفی رویدادهای پایگاه ولدیکا به منظور اطلاع رسانی برگزاری رویدادهای گوناگون به فعالان و علاقه مندان صنعت جوشکاری و بازرس ایجاد شده است.