X
GOبررسی تاثير ترتيب جوشكاری بر مقدار و توزيع پيچيدگی در اتصال T شكل

شناسه محتوا : WELDING01_001
  • نوع مستند : مقاله و پایان نامه
  • مولف : محمد اولين چهارسوقی ، مجيد چهره ساز ، سيف اله عظيمی
  • ناشر : اولين همايش ملی جوشكاری دانشگاه فنی و حرفه ای بروجن
  • سال نشر : 1397
  • زبان مستند : فارسی
  • تعداد صفحات : 14
  • قیمت : 2,500 تومان

چکیده

جوشکاری یکی از روش های رایج در صنعت می باشد که در صنایع بزرگ همچون کشتی سازی، هوا فضا، نیروگاه ها و خطوط نفت و گاز استفاده بسیار دارد. امروزه فرآیندهای جوشکاری صنعتی نیاز به درجه بالایی از کیفیت دارند زیرا تولیدات جوشکاری و اتصالات آن بر کیفیت محصول مرتبط است. طراحی صحیح یک اتصال جوشکاری بر کیفیت یک فرآیند جوشکاری تاثیر گذار است. یکی از خصوصیات ویژه در فرآیند جوشکاری، میدان دمایی بالا و غیریکنواخت می باشد. این میدان دمایی باعث تغییر در فلز پایه شده و منجر به ایجاد تنش های پسماند و پیچیدگی در اتصال جوشکاری می شود. تنش پسماند و پیچیدگی از مهم ترین مشکلات موجود در طراحی و اجرای فرآیند جوشکاری در صنعت می باشد. پارامترهای بسیاری بر میزان تنش پسماند وپیچیدگی فرآیند جوشکاری تاثیر گذار هستند که از آن جمله می توان به نوع فلز پایه اتصال، طرح اتصال، ضخامت قطعات، ابعاد هندسی قطعات را نام برد. یکی از مهمترین و قابل کنترل ترین پارامتر برای بررسی و کنترل مقادیر مشکلات مطرح شده، طراحی توالی یا سکوینس جوش و یا ترتیب جوشکاری می باشد. در این تحقیق با استفاده از نرم افزار Simufact Welding تاثیر توالی و ترتیب جوشکاری مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. این نرم افزار، یک نرم افزار ایده ال برای تجزیه و تحلیل و بهینه سازی فرایندهای مختلف جوشکاری محسوب می گردد. نتیجه تحلیل و بررسی توالی و ترتیب جوشکاری نشان می دهد که رعایت این موارد می تواند در کاهش تنش های پسماند و پیچیدگی موثر بوده و حالت بهینه این توالی ها برای استفاده مشابه در اتصالات T شکل مشخص گردیده است.

کلیدواژه

توالی جوشکاریترتیب جوشپیچیدگی اتصال جوشیتحلیل المان محدودنرم افزار Simufact Welding

توضیحات

کاربر گرامی،

ضمن سپاس از حسن اعتمادتان به این مجموعه، توجه فرمایید که مسئولیت ولدیکا (Weldica) ارائه فایل بدون مشکل مستندات است. در صورت بروز هرگونه ایراد در فایل دریافت شده، مشکل را به همراه شماره پرداخت (که پس از تکمیل فرایند خرید بر روی صفحه نمایش داده می شود) و یا چهار رقم آخر کارت بانکی خود اطلاع رسانی فرمایید. در این حالت، چنانچه امکان اصلاح فایل مستند وجود داشته باشد، فایل اصلاح شده به آدرس پست الکترونیک کاربر ارسال خواهد شد، در غیر این صورت بنا به درخواست کاربر، یا مستند جایگزین ارائه شده و یا حداکثر ظرف مدت 2 روز کاری، اعتبار مستند خریداری شده به ایشان بازگردانده می شود.

توجه نمایید که محتوای علمی مستندات خارج از مسئولیت پایگاه ولدیکا (Weldica) بوده و مطالب ارائه شده در بخش مقالات داخلی، شامل مقالاتی هستند که در کنفرانس های معتبر داخلی و یا ژورنال ها توسط هیات داوران تایید و منتشر شده اند.

لازم به ذکر است که به منظور نمایش مستندات فارسی، باید قلم های مورد نیاز بر روی رایانه شما نصب شده باشند. این قلم ها در اغلب سیستم عامل ها به صورت پیش فرض وجود دارند اما در صورت نیاز، کاربران گرامی می توانند مجموعه این قلم ها را از صفحه "مرکز اسناد" دریافت نموده و مطابق دستورالعمل مربوطه بر روی رایانه خود نصب نمایند تا مشکل احتمالی نمایش مقالات فارسی (مانند نمایش به صورت نقطه نقطه و ...) برطرف شود.

قوانین

لطفا موارد ذیل را مطالعه و رعایت فرمایید:

- دریافت الکترونیکی مستند درخواستی

- اطلاع رسانی مشکلات کیفی و نقاط ضعف محصول

عنایت فرمایید که خرید هر مدرک به معنی دریافت امکان دسترسی خریدار به پیوند (Link) دریافت آن مدرک می باشد، لذا به منظور حمایت از حقوق قانونی پدیدآورندگان و احترام به زحمات ایشان، اظهار لطف نموده و از انتشار مستندات خریداری شده و یا به اشتراک گذاشتن دسترسی کاربری به هر روش و با هر دلیل خودداری فرمایید. لازم به ذکر است که تمامی محتوای آموزشی پایگاه ولدیکا (Weldica) مشمول قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان می باشد.

 

« با حمایت از حقوق پدیدآورندگان آثار دیجیتال، به توسعه نشر علوم و فنون پارسی یاری رسانیم. »