X
GOارزيابی جوش پذيری و رفتار شكست جوش های مقاومتی نقطه ای فولاد فوق استحكام بالای پيشرفته TRIP1100

شناسه محتوا : WELDING01_002
  • نوع مستند : مقاله و پایان نامه
  • مولف : ايمان حاجيان نيا ، مرتضی شمعانيان ، مسعود عطاپور ، روح الله عشيری
  • ناشر : اولين همايش ملی جوشكاری دانشگاه فنی و حرفه ای بروجن
  • سال نشر : 1397
  • زبان مستند : فارسی
  • تعداد صفحات : 7
  • قیمت : 2,500 تومان

چکیده

در این تحقیق به ارزیابی جوش پذیری و رفتار شکست فولاد فوق استحکام بالای پیشرفته TRIP1100 اتومبیل پرداخته شده است. جهت این امر ریزساختار تاثیر پارامترهای جوشکاری با استفاده از میکروسکوپ نوری الکترونی و آزمایشات کشش برشی مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد، ریزساختار تحت تاثیر سرعت سرد شدن بالا طی جوشکاری RSW به شکل مارتنزیتی استحاله می یابد و ساختار فولاد اولیه به طور کامل تغییر یافته است. به همین منظور آزمایش کشش برشی جهت بررسی کیفیت و سطح شکست جوش ها انجام شد که نتایج نشان داد، جدایش بین دندریتی و برش در نمونه ها حادث شده است. آزمایش سختی سنجی نشان دهنده بیشترین میزان سختی در منطقه FZ بود. جوش پذیری فولاد با استفاده از رسم دیاگرام (لوب) انجام شد. بهترین محدوده جوش در محدوده 10 تا 12 کیلو آمپر و 7 تا 11 سیکل به دست آمد.

کلیدواژه

جوشکاری مقاومتیجوش مقاومتی نقطه ایجوش پذيریرفتار شكست جوشریزساختارفولاد استحكام بالا

توضیحات

کاربر گرامی،

ضمن سپاس از حسن اعتمادتان به این مجموعه، توجه فرمایید که مسئولیت ولدیکا (Weldica) ارائه فایل بدون مشکل مستندات است. در صورت بروز هرگونه ایراد در فایل دریافت شده، مشکل را به همراه شماره پرداخت (که پس از تکمیل فرایند خرید بر روی صفحه نمایش داده می شود) و یا چهار رقم آخر کارت بانکی خود اطلاع رسانی فرمایید. در این حالت، چنانچه امکان اصلاح فایل مستند وجود داشته باشد، فایل اصلاح شده به آدرس پست الکترونیک کاربر ارسال خواهد شد، در غیر این صورت بنا به درخواست کاربر، یا مستند جایگزین ارائه شده و یا حداکثر ظرف مدت 2 روز کاری، اعتبار مستند خریداری شده به ایشان بازگردانده می شود.

توجه نمایید که محتوای علمی مستندات خارج از مسئولیت پایگاه ولدیکا (Weldica) بوده و مطالب ارائه شده در بخش مقالات داخلی، شامل مقالاتی هستند که در کنفرانس های معتبر داخلی و یا ژورنال ها توسط هیات داوران تایید و منتشر شده اند.

لازم به ذکر است که به منظور نمایش مستندات فارسی، باید قلم های مورد نیاز بر روی رایانه شما نصب شده باشند. این قلم ها در اغلب سیستم عامل ها به صورت پیش فرض وجود دارند اما در صورت نیاز، کاربران گرامی می توانند مجموعه این قلم ها را از صفحه "مرکز اسناد" دریافت نموده و مطابق دستورالعمل مربوطه بر روی رایانه خود نصب نمایند تا مشکل احتمالی نمایش مقالات فارسی (مانند نمایش به صورت نقطه نقطه و ...) برطرف شود.

قوانین

لطفا موارد ذیل را مطالعه و رعایت فرمایید:

- دریافت الکترونیکی مستند درخواستی

- اطلاع رسانی مشکلات کیفی و نقاط ضعف محصول

عنایت فرمایید که خرید هر مدرک به معنی دریافت امکان دسترسی خریدار به پیوند (Link) دریافت آن مدرک می باشد، لذا به منظور حمایت از حقوق قانونی پدیدآورندگان و احترام به زحمات ایشان، اظهار لطف نموده و از انتشار مستندات خریداری شده و یا به اشتراک گذاشتن دسترسی کاربری به هر روش و با هر دلیل خودداری فرمایید. لازم به ذکر است که تمامی محتوای آموزشی پایگاه ولدیکا (Weldica) مشمول قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان می باشد.

 

« با حمایت از حقوق پدیدآورندگان آثار دیجیتال، به توسعه نشر علوم و فنون پارسی یاری رسانیم. »