X
GOنقش حباب های با قطر بيشتر از 20 در حبابزایی ناشی از جوشكاری زير آب

شناسه محتوا : WELDING01_015
  • نوع مستند : مقاله و پایان نامه
  • مولف : بهرام شيروانی بروجنی ، رضا مردانی ، عبدالرضا اسرار ، ايمان بقایی
  • ناشر : اولين همايش ملی جوشكاری دانشگاه فنی و حرفه ای بروجن
  • سال نشر : 1397
  • زبان مستند : فارسی
  • تعداد صفحات : 7
  • قیمت : 2,500 تومان

چکیده

در این پژوهش با مطالعه روش های شبیه سازی و حل عددی معادلات حاکم بر حباب و جمعیت آن و پارامترهای مهمی مانند سطح مقطع خاموشی و ضریب اتلاف به مدلسازی عددی فرآیند تولید پلاسمای حبابی ناشی از جوشکاری زیر آب پرداخته شده است. برخی پارامترهای مورد نیاز جهت حل عددی مسایل، از نتایج تجربی ارائه شده در تحقیقات دیگران استخراج شده است. با استفاده از روش های وارون سازی زرسکی و کامندر مدلی برای محاسبه جمعیت حباب به دست آمده است. همچنین برخی پارامترها مانند اثر حباب های بزرگ اولیه که در تحقیقات دیگران نادیده گرفته شده است، در حل معادلات در نظر گرفته و آنالیز شده اند. جمعیت حباب های ناشی از جوشکاری زیر آب در حضور حباب های بزرگ بررسی شده است. مقایسه روش های زرسکی و کامندر نشان داده است که با افزایش شعاع حباب، جمعیت حباب ها در جوشکاری زیر آب کاهش می یابد. البته در غیاب حباب های بزرگ این جمعیت کاهش بیشتری دارد. همچنین نشان داده شده است که با افزایش عمق، جمعیت حباب کاهش می یابد. مشاهده شده است در حضور حباب های بزرگ جمعیت حباب دچار اغتشاش می شود که در شعاع های کوچک بیشتر نمایان است.

کلیدواژه

اتلاف آکوستیکیامواج شاکجمعیت حبابجوشکاری زیر آبحبابزاییسطح مقطع خاموشی

توضیحات

کاربر گرامی،

ضمن سپاس از حسن اعتمادتان به این مجموعه، توجه فرمایید که مسئولیت ولدیکا (Weldica) ارائه فایل بدون مشکل مستندات است. در صورت بروز هرگونه ایراد در فایل دریافت شده، مشکل را به همراه شماره پرداخت (که پس از تکمیل فرایند خرید بر روی صفحه نمایش داده می شود) و یا چهار رقم آخر کارت بانکی خود اطلاع رسانی فرمایید. در این حالت، چنانچه امکان اصلاح فایل مستند وجود داشته باشد، فایل اصلاح شده به آدرس پست الکترونیک کاربر ارسال خواهد شد، در غیر این صورت بنا به درخواست کاربر، یا مستند جایگزین ارائه شده و یا حداکثر ظرف مدت 2 روز کاری، اعتبار مستند خریداری شده به ایشان بازگردانده می شود.

توجه نمایید که محتوای علمی مستندات خارج از مسئولیت پایگاه ولدیکا (Weldica) بوده و مطالب ارائه شده در بخش مقالات داخلی، شامل مقالاتی هستند که در کنفرانس های معتبر داخلی و یا ژورنال ها توسط هیات داوران تایید و منتشر شده اند.

لازم به ذکر است که به منظور نمایش مستندات فارسی، باید قلم های مورد نیاز بر روی رایانه شما نصب شده باشند. این قلم ها در اغلب سیستم عامل ها به صورت پیش فرض وجود دارند اما در صورت نیاز، کاربران گرامی می توانند مجموعه این قلم ها را از صفحه "مرکز اسناد" دریافت نموده و مطابق دستورالعمل مربوطه بر روی رایانه خود نصب نمایند تا مشکل احتمالی نمایش مقالات فارسی (مانند نمایش به صورت نقطه نقطه و ...) برطرف شود.

قوانین

لطفا موارد ذیل را مطالعه و رعایت فرمایید:

- دریافت الکترونیکی مستند درخواستی

- اطلاع رسانی مشکلات کیفی و نقاط ضعف محصول

عنایت فرمایید که خرید هر مدرک به معنی دریافت امکان دسترسی خریدار به پیوند (Link) دریافت آن مدرک می باشد، لذا به منظور حمایت از حقوق قانونی پدیدآورندگان و احترام به زحمات ایشان، اظهار لطف نموده و از انتشار مستندات خریداری شده و یا به اشتراک گذاشتن دسترسی کاربری به هر روش و با هر دلیل خودداری فرمایید. لازم به ذکر است که تمامی محتوای آموزشی پایگاه ولدیکا (Weldica) مشمول قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان می باشد.

 

« با حمایت از حقوق پدیدآورندگان آثار دیجیتال، به توسعه نشر علوم و فنون پارسی یاری رسانیم. »