دات نت نیوک
X
GO

کتاب بازرسی جوش با روش چشمی

کتاب بازرسی جوش با روش چشمی تالیف جناب آقای مهندس سید محسن فاطمی منتشر شده و در دسترس مهندسان، متخصصان و فعالان بازرسی و آزمون غیرمخرب سازه های جوشی قرار دارد. چاپ اول این کتاب توسط انتشارات کیفیت در سال 1396 به چاپ رسیده است.

 

پیشگفتار مولف

بازرسی با روش چشمی یکی از روش های آزمون غیرمخرب (NDT) می باشد که به طور وسیع در بسیاری از صنایع قبیل صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، مخزن سازی، هواپیمایی، ساختمان و ... مورد استفاده قرار می گیرد. نظر به 10 سال تدریس دوره های جوشکاری و بازرسی جوش بر آن شدم تا کتاب بازرسی جوش با روش چشمی را گردآوری نمایم.

از آنجایی که یادگیری بازرسی چشمی جوش بدون فراگیری جوشکاری میسر نیست، در این کتاب فرایندهای رایج جوشکاری به طور مفصل گنجانده شده است. از این رو خواندن این کتاب به علاقه مندان دوره های مختلف جوشکاری نیز توصیه می شود.

مطالب این کتاب برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی متالورژی، مهندسی مواد، مهندسی جوشکاری، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و تمامی علاقمندان به حرفه جوشکاری و بازرسی جوش می تواند مفید باشد. این کتاب همچنین برای عزیزانی که متقاضی اخذ مدارک انجمن آزمون های غیرمخرب امریکا (ASNT) می باشند، می تواند سودمند باشد.

 

امید است که با استقبال و حمایت فراگیران و شاغلان محترم این رشته از کتب و مقالات جوشکاری منتشر شده، زمینه و انگیزه فعالیت هر چه بیشتر مولفان و مترجمان محترم فراهم آمده تا بیش از پیش شاهد تالیف و ترجمه کتب و مجموعه مقالات مطرح در زمینه های گوناگون علم مهندسی جوشکاری به زبان پارسی باشیم.

 

« با حمایت از حقوق پدیدآورندگان آثار، به توسعه نشر علوم و فنون پارسی یاری رسانیم. »